Новофедорівська сільська рада
офіційний сайт

Герб Херсонської області

 Голопристанський район
Херсонська область

Вівторок, 01.07.2025, 20:02Вітаємо Вас Гість | RSS | Головна | Публічна інформація | Рєстрація | Вхід
Публічна інформація
Бюджет сільської ради [3]
Місцеві податки та збори [11]
Рішення сільської ради [426]
Проекти рішень на чергову сесію сільської ради [401]
Рішення виконавчого комітету сільської ради [324]
Проекти рішень на черговий виконавчий комітет [236]
Розпорядження сільського голови [155]
Регламент Новофедорівської сільської ради [1]
Регламент виконавчого комітету Новофедорівської сільської ради [0]
План роботи органів місцевого самоврядування [2]
Регуляторна діяльність [63]
Робота комітету з конкурсних торгів [1]
Наші свята [3]
sitemap
Статистика сервера

free counters

Онлайн всього: 7
Гостей: 7
Користувачів: 0
Головна » Публічна інформація » Новофедорівська сільська рада » Регуляторна діяльність

Герб України
проект програми економічного, соціального та культурного розвитку

СХВАЛЕНО

рішення виконавчого комітету

від 27 лютого 2014 року № 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ПРОГРАМА

економічного, соціального та культурного розвитку Новофедорівської сільської ради на 2014 рік

(проект)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                

ВСТУП

 

            Програма економічного, соціального та культурного розвитку Новофедорівської сільської ради на 2014 рік (далі – Програма) підготовлена на основі головних положень проекту програми економічного та соціального розвитку на 2014 рік та бюджету сільської ради на 2014 рік.

При розробці основних показників Програми були враховані головні напрямки розвитку економіки держави, цілі та завдання.

Законодавчим підґрунтям для розроблення Програми є Закон України "Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України" та постанова Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2003 року № 621 "Про розроблення прогнозних і програмних документів економічного і соціального розвитку та складання проекту державного бюджету" (зі змінами), розпорядження Кабінету Міністрів України від 04 жовтня 2006 року № 504-р "Про схвалення Концепції вдосконалення системи прогнозних і програмних документів з питань соціально-економічного розвитку України", Програма економічного, соціального та культурного розвитку Новофедорівської сільської ради на 2014 рік (далі Програма) підготовлена відповідно до розпорядження голови обласної державної адміністрації від 06.12.2013 року № 824 «Про проект програми економічного, соціального та культурного розвитку Херсонської області на 2014 рік» та рішення Херсонської обласної ради від 27.01.2014 року № 969 «Про програму економічного, соціального та культурного розвитку  Херсонської області на 2014 рік». Також відповідно до розпорядження голови районної державної адміністрації від 10.01.2014 року № 8 «Про проект програми економічного, соціального та культурного розвитку Голопристанського району на 2014 рік  та прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку району до 2016 року» та рішення Голопристанської районної ради від 11.02.2014 року № 439 «Про програму економічного, соціального та культурного розвитку Голопристанського району на 2014 рік  та прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку району до 2016 року»  інші нормативно-правові акти, видані у попередні роки.

Програма визначає цілі та пріоритети соціально-економічного розвитку

територіальної громади, головні завдання та заходи щодо досягнення головної мети розвитку сільської ради – поліпшення якості життя та підвищення  добробуту населення.

Програма є основою для формування та раціонального використання фінансових ресурсів відповідно до визначених цілей і завдань соціально-економічного розвитку територіальної громади.

 

 

 

 

 

І. Оцінка тенденцій економічного соціального та культурного  розвитку.

 

У 2014 році головні зусилля будуть спрямовані на закріплення

позитивних надбань у всіх сферах економічної діяльності громади, забезпечення доступу до результатів економічного зростання для якомога більшого числа громадян, повноцінного відновлення робочої сили та за діяння стимулів до збільшення індивідуальних доходів громадян шляхом підвищення продуктивності праці.

Проаналізувавши результати роботи сільської ради, депутатського

корпусу за минулий рік, врахувавши складнощі, упущення та недоліки у виконанні Програми економічного і соціального розвитку сільської ради за 2013 рік, визначені шляхи для їх усунення в наступному році.

Зусилля сільської ради та депутатського корпусу  спрямовані на

закріплення позитивних надбань у всіх сферах діяльності -  27 об’єктів господарювання усіх форм власності, з яких  сільськогосподарська галузь представлена 7 фермерськими господарствами, торгівельна галузь  21 торгівельними об’єктами.

Враховуючи той факт, що з 5414,5 га землі сільської ради, майже 65%

рілля, з яких половина – зрошувані землі. Важливим питанням  для сільської ради є розвиток курортно-рекреаційної та сільськогосподарської галузі. З загального обсягу посівних площ під урожай 2014 року зайняті площі під   зерновими культурами (пшениця, ячмінь, ріпак ) 1105 га в тому числі озима пшениця 715 га, озимий ячмінь 110 га, ріпак 280 га В порівнянні з попереднім роком, вони збільшились на 3 %.

Основними виробниками сільськогосподарської продукції є ПСП

„Сонячне” , фермера, одноосібники земельний фонд сільськогосподарського призначення у користуванні відповідає 4292 га, в т.ч. ріллі – 3429,4, одноосібники 1189,9 га, фермерські господарства 859,3 га, зокрема ФГ „Надія-В”, „Владислава”, „Фламінго”, які мають в оренді 632,5 га землі.  

На території сільської ради 232 громадян мають земельні ділянки для

ведення особистих селянських господарств, загальною площею 1057,5 га.

Основними культурами на землях для ведення  ОСГ є зернові, томати та

картопля.

Сільською радою проводиться певна робота щодо раціонального

використання  землі на території ради.  За цим показником стоїть виконання місцевого бюджету, та добробут населення.

Протягом 2013 року розглядалися питання вилучення, надання та

раціонального використання земельних наділів. Актуальним питанням залишається використання земельних ділянок наданих для ведення особистих сільськогосподарських господарств громадянам, які виїхали за межі сільської ради і незаконно здають їх в оренду.

 Розвивається тваринництво у приватному секторі. За статистикою по

сільській раді поголів’я складає: ВРХ- 280, свині- 160, кози- 22, вівці- 15, птиця- 9800, коней- 6, бджоло сім”ї- 100.

Територія Новофедорівської сільської ради має значний потенціал для

розвитку туристичної галузі, що зумовлено географічним положенням місцевості. На території сільської ради функціонує садиба  «Красная горница» с. Залізний Порт. В садибі створені сприятливі умови для туристів в культурно-пізнавальному, спортивно-оздоровчому,водноспортивному, мисливському і інших напрямках.

Введено в експлуатацію 75 будинків 19456 м2 загальної площі житла, що відповідає  до відповідного періоду минулого року. Традиційно все житло будується індивідуальними забудовниками.

З початку року профінансовано із загального фонду 5 тис.грн. на реалізацію регіональної програми підтримки індивідуального житлового будівництва на селі та поліпшення житлових умов сільського населення "Власний дім". Програмою скористалося 2 сім’ї сільської ради.

Сільською  радою виділені кошти Комунальній установі з капітального

будівництва та експлуатації Херсонської обласної ради на виконання робіт:

-         реконструкція будівлі амбулаторії с. Залізний Порт 106226,94 тис.грн.

-         реконструкція будівлі СБК в с. Новофедорівка 124957 тис. грн..

-         профінансовано будівельно-монтажних робіт  будівництва дитячого садка в с. Залізний Порт 782480,28 тис.грн.

У 2014 році продовжиться реалізація на території сільської ради державної політики, спрямованої на відновлення та закріплення тенденції стійкого економічного, соціального та культурного  розвитку з зростанням добробуту та якості життя громадян, підвищення рівня життя населення та задоволення потреб громадян.

 

1.1           Фінансові ресурси.

 

Основним джерелом наповнення місцевого бюджету є податок на землю та оренда землі , який складає близько 50% загального бюджету сільської ради. Порівняно з минулими періодами цей показник зменшився, але після затвердження оновленої нормативно-грошової оцінки земель села Залізний Порт надходження від плати за землю значно зростуть.

Мобілізація додаткових коштів забезпечує збільшення фінансування соціальної сфери. Надходження до бюджету минулого року з врахуванням дотації планувалося в сумі 3029,4 тис. грн. фактично надійшло 3056,5 тис. грн.  Так до загального фонду місцевого бюджету за 2013 рік до місцевого бюджету надійшло 2226,9 тис. грн., в тому числі отримано дотації в сумі  563,7 тис. грн.   За доходами загального фонду планові показники не виконано на 2 %, а за доходами спеціального фонду виконання становить 109% при уточнених планових показниках 762,8 тис.грн. надійшло 829,5 тис. грн., в тому числі від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення  надійшло 503,2 тис.грн.   По  надходженнях не виконано 14 показників.

 Виконанню надходжень до місцевого бюджету сприяла своєчасна сплата суб’єктами господарювання фіксованого, прибуткового податків, плата за оренду землі, плата за землю, що дало можливість сільській раді планувати видатки, утримувати об’єкти соціальної сфери, забезпечувати їх належне функціонування. Причиною невиконання деяких запланованих видатків по сільських програмах було відсутність коштів на єдиному казначейському рахунку, що призвело до зупинення фінансування казначейською службою.

       В 2014 році виконавчий комітет, депутатський корпус сільської ради, спрямують свою роботу на виконання місцевого бюджету та перевиконання його.

 

1.2 Динаміка розвитку підприємництва.

 

Протягом 2013 року  кількість суб’єктів господарювання фізичних осіб залишається незміною. На сьогодні мережа об’єктів торгівлі складає 21об’єктів.

Сільською радою ведеться певна робота щодо вільних земельних ділянок несільськогосподарського призначення, вільних виробничих площ, які б могли бути запропоновані малому та середньому бізнесу.

Завдяки торговельній мережі приватної форми власності, територіальна громада забезпечена в повній мірі широким спектром товарів народного споживання.

На території сільської ради в с. Залізний Порт  постійно функціонує перукарня для надання  послуг населенню.

Під час літнього сезону в с. Залізний Порт відкривається біля 160 торгових об’єктів, які функціонують сезонно.

   

1.3           Ринок праці.

 

Із загальної кількості населення 2778 чол., що проживають на території

сільської ради, працездатне населення  1860 чол., з них працюють на постійній основі: в соціальній сфері, приватні підприємці, в сільському господарстві, на власних земельних паях, члени фермерського господарства.

              На період  збирання врожаю працюють громадяни з інших областей

України.

              На території сільської ради  проводиться робота по працевлаштуванню

громадян працездатного віку. Так, між сільською радою та районним центром зайнятості населення підписана угода по працевлаштуванню громадян.

              В полі зору сільської ради знаходиться  провадження діяльності суб’єктів

господарювання в частині оформлення відповідно до чинного законодавства

відносин з найманою працею.  

 

Основними проблемами є:

 

-         нерозвиненість ринкової та спеціалізованої фінансової інфраструктури;

-         зниження родючості земель;

-         фізичне і технологічне старання основних фондів;

-         обмеженість власних обігових коштів суб’єктів господарювання;

Категорія: Регуляторна діяльність | Додав: Виктория (06.03.2014)
Просмотрів: 435 | Рейтінг: 0.0/0 |
Пошук
Друзі сайту
Храм Преподобного Сергия Радонежского - Железный Порт
Інформери

Відпочинок на морі

Назва Залізний Порт йде корінням в далеке минуле. Сьогодні це не порт, а овіяний романтикою дивовижний куточок побережжя Чорного моря, віддалений від промислових центрів і великих міст більш ніж на 100 кілометрів. Це виключно курортне селище, тут легко і вільно дихається. Морська вода по хімічному складу і чистоті унікальна. На захід від Залізного Порту розташувався Чорноморський заповідник, на схід - протяжна курортна зона. Пляж по складу піску, нахилу підводної і прибережної частини може змагатися з кращими пляжами Криму.

Херсонский ТОП eXTReMe Tracker
Copyright Новофедорівська сільська рада © 2000-2025